Sofi & Sofi

DSC_0045_mr1544122179941-01.jpegTasarımcı Özlem Üregül, yarattığı Sofi & Sofi markasını, “lüks büyük beden” olarak tanımlıyor. Muhteşem ceketimin tasarımcısı Özlem ile minik bir söyleşi gerçekleştirdik:

Eda: Markanızı beden olumlama hareketi ile birlikte tanımlıyorsunuz, bu hareketle tanışmanız nasıl oldu? Bunu bir markaya dönüştürme fikriniz nasıl şekillendi?

Özlem: Evet, beden olumlama hareketi dünyada hızla yayılıyor. Bu hareketle tanışmam sektördeki yabancı modellerin ve bloggerların hareketin aktivistleri olmalarıyla başladı.

Beden olumlama hareketi, var olan güzellik anlayışını sorgulayan ve kendini olduğun halinle sevdirecek bir felsefeden doğuyor. Bu akımı yavaş yavaş dünyaca ünlü markaların ve tasarıcıların podyumlarına taşıdıklarını da görüyoruz, başta Christian Siriano olmak üzere Dolce & Gabbana, Raşit Bağzıbağlı gibi tasarımcıların yaz defileleri örneğin.

Bir marka olarak bu hareketi daha çok insanla tanıştırmak istiyorum çünkü harika bir felsefesi var. Bu akıma yönelmeye başladığımdan beri sürekli o “mükemmel kilo”’ya ulaşmam gerektiği hissinin kaybolmaya başlayıp kendimle daha barışık ve mutlu olduğumu gördüm.

dsc_0029-03-01.jpeg

Eda: Tasarımlarınızı hayata geçirirken öncelikleriniz neler? Sofi & Sofi’yi giyenlerin tepkileri nasıl oldu, bu size nasıl hissettiriyor?

Özlem: Tasarımlarımda öncelikle yaratmak istediğim havayı ve hissiyatı belirlerim bu da koleksiyonumun konusunu oluşturuyor. Mesela bu yaz koleksiyonumuz “Romantik Esintiler” koleskiyonu, doğanın tonları, toprak tonları, kiremit, bordo, gün batımı sarısı, yaz çiçeklerinin kombinlendiği baskılardan oluşuyor. Gene sentetik olmayan ipek, viskoz gibi liflerin doğallığıyla uçuş uçuş, her dolapta olması gereken lüx, zarif ve şık bir koleksiyonla geliyoruz. Yeni sezonumuza çok yakında www.sofiandsofi.com’dan ulaşabilecekler.

Sofi & Sofi’yi giyenlerin ilk tepkileri her zaman kumaşlarımızın ve dikişimizin kalitesi oluyor. Bir internet sitesi olduğumuz için hissedemedikleri bir ürün alıyorlar. Ellerine geçtiğinde ise düşündüklerinin daha da iyisi olduğunu duyuyoruz bu da doğru yolda olduğumu gösteriyor ve işimi yapmaya daha keyifle devam etmemi sağlıyor.

dsc_0037-03.jpeg

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s