Resort/Cruise Koleksiyonu nedir, neye yarar?

Sonbahar-kış, ilkbahar-yaz moda haftaları yetmedi, erkek giyim moda haftaları kendilerine ayrı yer beğendiler, onlar da yetmedi ünlü markaların dünyanın dört bir yanında yaptıkları resort-cruise koleksiyonlarından gelen haberler başımızı döndürmeye başladı. Bu koleksiyonlar nereden çıktı, neden çıktı, nasıl oluyor, neye yarıyor sorularının cevabını artfulliving’e yazdım.

resortarfulliving 2
Yazımı böyle ana sayfalarda banner olarak görünce biraz şımardım mı? şımardım.

“Resort/Cruise Koleksiyonu nedir, neye yarar?” için 3 cevap

  1. Yazıyı çok beğendim. Resort koleksiyonlarının mevsimsiz olduklarını hiç düşünmemiştim. Sadece yaz aylarında boy gösteriyorlar sanıyordum. (Yaz kime göre tartışılır tabii, kuzey küre, güney küre 🙂 Genelde en sevdiğim, en çok ilham aldığım grup onlar. Hem biçimleri hem de çoğunlukla doğal kumaşları kullanmaları sebebiyle. Bu konuda çok cahil olduğum için soruyorum; Türkiye’de yakın zamanda bir tek Yargıcı’da böyle bir koleksiyon gördüm. Başka örnek var mı?

    Beğen

    • Çok teşekkür ederim! Geç cevap verdiğim için özür diliyorum. Benim de bildiğim kadarıyla Türkiye’de henüz bunun çok fazla örneği yok. Bunun sebeplerinden biri, sizin de dediğininz gibi güney küre, kuzey küre derken her daim bir yerlerde yazın yaşandığı bir coğrafyaya hizmet veren global markaların aksine genelde yerel bir kitleyi hedeflemeleri; ve bundan dolayı senede fazladan bir koleksiyon çıkarmanın maliyetini mazur gösterecek bir talep olmaması olabilir. Ancak dediğim gibi, bu tip koleksiyonları her marka ve tasarımcı kendi ihtiyacına göre yorumluyor, ve pre-fall ile eş anlamlı kullananlar da var. Bu açıdan yaklaşırsak, yerelde de sezonların arasındaki sınırları bulanıklaştıran ara koleksiyonlar görülmeye başlanıyor.

      Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s%d blogcu bunu beğendi: