#MetGala: Manus X Machina’da Vogue’dan bir Video Booth

Bu hafta moda dünyasının en büyük olayı Met Gala’ydı. Her ne kadar ben gelen ünlülerin “teknoloji” temasını parlaklık yarışı olarak yorumlayan kıyafetleryle ilgilenmekten ziyade açılışı yapılan sergiye gidemediğime hayıflanmakla meşgul olsam da (#fashionnerd), Vogue’un açılış gecesine özel Video Booth’unu pek beğendim, çıkan videoları da birer emojiyle yorumladım 👀

Her sene New York’un kısaca “Met” olarak bilinen Metropolitan Museum Art’ının Costume Institute sergisinin açılışı, “Met Gala” olarak bilinen bir etinlikle açılıyor, ve her geçen sene bu etkinlik moda dünyasında kendine daha da büyük bir yer ediniyor. Bunun en büyük sebebplerinden birisi, bu galanın ünlü davetlilerinin gelirken hem “black tie” şıklığında, hem de serginin temasına uygun bir şekilde giyinmelerinin beklenmesi. Bu sene ise serginin konusu teknoloji olduğundan,  bu sene davetiyelerde “tech white tie” yazıyordu, ve biz de ünlülerin bu konuyu kendilerince yorumlamasını seyrettik.

Teknoloji oldukça açık, ve bu alanı her gün keşfeden modayla bir araya geldiğinde çoğu ünlünün konuyu “cyborg”olarak yorumlayıp mümkün olduğunca parlak parçayı üzerlerine takıştırarak gelmesi son derece estetik olarak tatmin edici manzaralara yol açsa da, yaratıcılık açısından biraz hayal kırıklığına uğrattı aıkçası. Gönül isterdi ki, müze bir geceliğine br Hüseyin Çağlayan defilesinin sürrealist havasına bürünsün… Gel gör ki en yaratıcı elbiseler, led ışıklarla donanmış olanlardı.

met-gala-2016--party-report-dress-claire-danes-01
Claire Danes

Benim gece hakkında en etkilendiğim şey ise, Vogue’un kurduğu Video Booth oldu. Alışılagelmiş olan photo booth’u bir adım öteye götüren bu enstalasyon, teknolojik açıdan çığır açan bir özelliği olmasa da, sosyal medyanın fotoğraftan videoya dönen yüzü konusunda bir öngörü gösteriyor, ve elbette sonuçlar nefes kesici (en azından bir kısmı).

Bakıyoruz:

Anna Wintour: 😪

Alicia Vikander: 😘

Kendall Jenner: 😒

Smith Kardeşler: 😎

Selena Gomez: 💃

Adriana Lima:👄

Kimye:🌕🌕

Grimes:🌈

Blake Lively:🌸🌹🌸

Madonna:🔥

Olsen Twins:👀👀

Lea Seydoux:🎬

Elle Fanning:👸

Wiz Khalifa: ☁☁☁

Lily Rose Depp:👑

Edie Campbell::o

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s