Fashion Revolution Haftası 18-24 Nisan // Fashion Revolution Week April 18-24

Fashion Revolution Günü, 24 Nisan’da Bengladeş’te 1120 kişinin ölümüyle sonuçlanan giyim fabrikasının yıkılmasının, yani “Rana Plaza faciası”nın yıldönümü. Dünyada 3. kez, Türkiye’de ilk defa kutlanan Fashion Revolution Gününün etrafında bir hafta boyunca moda sektörünün dünyamız ve insanlık üzerindeki etkilerini konuşuyoruz. (Moda sektörünün neden ve nasıl değişmesi gerektiğini daha iyi anlamak için “Nasıl Fashion Revolutionary Olunur?” kitapçığımıza göz atabilirsiniz!

Biz, giysilerimizi kimlerin, nasıl, hangi koşullar altında yaptığını öğrenmek, giysilerimizin arkasındaki gerçek insanları tanımak istiyoruz. Fashion Revolution Haftası boyunca, sosyal medya üzerinden bir sesimizi duyuruyoruz: giysilerimizin etiketleri görünecek şekilde bir fotoğraflarını çekip (tersyüz edip giyerek olabilir, ya da yaratıcılığınızı kullanabilirsiniz) instagram ve twitter hesaplarımızdan paylaşıyor, ve markalara soruyoruz: #giysilerimikimyapti #whomademyclothes

CZHQFf6U8AAx9zu

Giysilerimizi üreten marka ve kişilerden gelen cevaplarla bir diyalog açıyoruz. Bu çağrımıza cevap vererek diyalogum bir parçası olmak isteyen matkalar, sitemizde onlar için hazırlanmış olan Get Involved paketine göz atabilirler (ingilizce).

MERAK ET. ARAŞTIR. BİR ŞEY YAP.

#WHOMADEMYCLOTHES

twitter: https://twitter.com/fash_rev_turkey

instagram: https://www.instagram.com/fash_rev_turkey/

One comment

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s