Mad Max İçin En İyi Kostüm Oscar’ını Kazanan Jenny Beavan, Deri Ceketiyle Salonun Şık Beyefendilerini Trolledi

Mad Max için En İyi Kostüm Oscar’ını kazanan Jenny Beavan, törende kendi kılığıyla dikkat çekti. Mad Max’in kostüm tasarımcısına yakışacak bir pantolon-deri ceket kombinasyonuyla ödülünü almaya ilerleyen Beavan’ı, smokinleriyle koltuklarına kurulmuş beyefendilerin  tasvip etmeyen bakışları takip etti.

Beni en çok eğlendiren, Oscar’lar gibi haute-couture etrafında dönen, dünyanın en pahalı giysilerinin bir mekanda toplandığı bir etkinlikte, bütün bu kuralları yıkanın birçok etkileyici dönem filmi dahil çok prestijli filmlere imzasını atmış bir kostüm tasarımcısı olması. Yani Jenny, koskoca Oscar töreninde; kıyafetler, ve hangi durumda ne giyilmesinin beklendiği konusunda tartışmasız en fazla bilgi sahibi kişilerden biriyken “kurallarınızı biliyorum, ama hayır teşekkürler” demiş oluyor.

ndljmzhjnzrjmsmvqkrkdmhumvjvzfpaeut4t3jhngr5bvg3tu9zps8xmth4mdozmdawediwodevnzywedu0oc9mawx0zxjzonf1ywxpdhkonzapl2h0dha6ly9zmy5hbwf6b25hd3muy29tl3bvbgljew1pyy1pbwfnzxmvanbmanhna3fpdmxycndpdwtmyw82ntb2

Ataerkil bir topluluğun sınırlarını delerek ortalığı alt üst eden bir grup kadının hikayesini anlatan bir filmin kostümleri için ödülünü almaya giderken bunu yapıyor olması ise kendi içinde manidar.

madmax_main_sl

 

f41bd95fe57545e484a83d4c50f07276

Jenny, bir de kabul konuşmasını bitirirken şu sözleri sarfederek kalbimdeki yerini sağlamlaştırdı:

 

 

 

 

 


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s%d blogcu bunu beğendi: