2016 Kiyafet Günlüğü -1- Bit Pazarı

Yılın ilk kıyafet güncesini hiç alış yapmayıp satış yaptığım bir bit pazarının ardından yazıyorum 😊 Ben bit pazarlarına bayılırım, daha önce gittiğim bit pazarlarında sırf almış olmak için aldığım şeyler vardır (hala bayılarak kullandığım şeyler de var). Bu bit pazarında alış-veriş yapmamak için biraz tuttum kendimi, özellikle tasarım yöntemlerine bayıldığım birkaç tezgah vardı ki… Onları ayrıca paylaşacağım sizinle! Ama bu pazarda biraz satış yaptık, artık giymediğimiz kıyafetlerin kendilerini gözlerinde yıldızlarla alanların evlerine gitmesini seyretmek çok hoştu!

Bu pazarda tezgahı annemle ve arkadaşımla paylaştım. Satmaya götürdüklerimizin çoğu ise annemin vintage kıyafetleriydi… Bir kısmını ben de kullanmıştım, sonuç olarak sattıklarımız arasından benim dolabımdan çıkan 2 çanta oldu.

Bu günceyi tutma kararımın genel olarak faydasının dokunduğunu düşünüyorum alış-veriş alışkanlıklarıma, bir şeyi almadan önce “beğendim ama kullanacak mıyım, gerçekten ihtiyacım var mı” diye sıkı sıkıya düşünmenin bütçeme oldukça katkısı oluyor, cevabı genellikle hayır çünkü! 3 haftadır hiçbir şey almadım, burun kıvırmayın, bu benim için uzun bir süre… Yani öyleymiş, dışarı çıkıp çıkıp da birşey almadan dönmek tuhaf gelince fark ettim bunu.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s