Zero Waste Istanbul Bit Pazarı – 17 Ocak

Bu pazar Zero Waste Istanbul’un ilk defa düzenlediği bit pazarında olacağız! ikinci el, recycled/upcycled ürünler için buyurun gelin, selam vermeyi de unutmayın!

Sürdürülebilir ve etik üretime dayalı bir moda sektörü hedefleyen uluslararası Fashion Revolution hareketinde, yeni, “fast fashion/hızlı giyim” alışverişe alternatif olarak en çok önerilen çözümlerden biri, ikinci el/ vintage alış-veriş yapmak. İkinci el kültürünün geleneksel olarak yayıldığı mekanlardan biri de, bit pazarları. Biz de, İstanbul’da “Zero Waste”, yani sıfır atık kolektifinin düzenlediği  bu ilk bit pazarını duyunca bir arkadaşımla bir tezgah tutmaya karar verdik. Ben annemin gençliğinden kalma dünya güzeli (üzerime olacak gibi olsalar hayatta vazgeçmeyeceğim) ürünlerle orada olacağım. Pazarda sadece ikinci el veya dönüştürülmüş ürünler olacak, bir yığın ikinci el/vintage kıyafet, kitap, oyuncak, süs, ıncık ve de cıncık için St. Helena Şapelinde bizimle buluşun😃 Bunların yanı sıra kahve (kahve!) ve yiyecek-içecek standları da olacak. Tezgahların kirasından elde edilen gelir ise Suriyeli sığınmacılara barınak sağlayan St. Helena Hosteli’ne gidiyor!

Etkinliğin facebook sayfası burada!

Adı üstünde, sıfır atık çıkarmayı hedefleyen etkinlikte paket-poşet-ambalaj kullanmıyoruz, bez çantalarınızı (ya da evinizdeki poşetleri) kapın gelin! İçecekler için bardağınızı, yiyecekler için kaplarınızı getirirseniz bunların üzerinden de bir indirim kazanabilirsiniz!

Getireceğimiz ürünlerin sadece birkaçı:

img_20160113_193305.jpg

Görüşmek üzere!

Screenshot_15

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s