“Bearded Lady” Harnaam Kaur Kendini Böyle Seviyor (Ben De)

24 Yaşındaki Harnaam Kaur, sakallı güzelliğiyle ses getirdi. Kendini “Bearded Lady/ Sakallı Hanım” olarak tanımlayan Harnaam, yumurtalıklarla doğan birçoğumuzun (buradaki biz mecazi değil ben de bu durumdan muzdaribim) dengeleriyle oynayan Polikistik Over Sendromundan dolayı vücudundaki ve yüzündeki kıllanmayı benimsemiş, şimdi ise sesini herkesin bedenlerinde iyi hissetmesini teşvik etmek için kullanıyor.

 

“Eğer başkalarının onayı için yaşarsanız, ölümünüz reddedilmekten olur.”

HarnaamKaur1Harmaan’ın da özgüvende bu noktaya gelmesi çok kolay olmamış. 11 yaşında yüzünde ve vücudunda belirmeye başlayan kıllardan dolayı bedeninden çok utanmış, gizlenmeye çalışmış, başkalarının alayına maruz kalmış ve intiharı bile düşünmüş… Ama sonunda pozitif düşünceyi seçmiş. Saçları ve kılları kesmeyi yasaklayan Sikh inancında vaftiz edilmeyi seçtiği 16 yaşında herşey değişmiş. Harnaam, önce dini bir inançla uzattığı sakalını, artık daha çok kendi için tuttuğunu söylüyor.

View this post on Instagram

Bedtime thoughts! It wasn't me! I have watched the first ever video and read the first ever interview that i did when i came out into the media. And all i can say is that she wasn't me! If i could re-do the photoshoot and the short documentary video again, i ABSOLUTELY would. I was not myself, i was not the real me that i am now. I was still teaching myself to be empowered. I was still teaching my heart to not be scared. I spoke with self doubt and i didn't speak with confidence. I spoke with fear, fear of judgement from a certain sect of people. IT WASN'T ME! I know the video helped many people and it definitely did allow me to reach out to many people who needed to hear the message; but now, i am much more than that video. I can understand that people find my recent interviews and my first ever interview a contradiction of eachother. I see it too. I am holding my hands up to say that i had fear in my heart of judgemental religious people. Now i open up and say things as i want to say things without fear. As i have grown into a beautiful, self empowered and confident woman, i have become fearless and i fear less! I wear what i want, look how i want to look, listen to the music i love, i dance how i want, meet who i want to meet, eat whatever i feel peckish for. I love who i want, i kiss who i adore and i will accomplish my aspirations. I am not scared anymore of honestly and of truly being me. I am a spiritual being, not a religious one. Be fearlessly you, be fearlessly unique. Just be fierce! #harnaamkaur #beardedlady #beardedwoman #harnaamkaursbedtime #fanart #bodyconfident #bodyconfidence #bodyconfidenceactivist #selflove #empowerment #strength #effyourbodystandards #effyourbeautystandards #thebeardeddame #queenbeard #queenofhearts #diversemodel #androgynouswoman #androgyny #genderqueer #feminist #thedame #pansexual

A post shared by Harnaam Kaur (@harnaamkaur) on

İlk röpörtajlarında aşk ve evlilik konularında muhafazakar cevaplar vermiş olarn Harnaam, şimdi medyanın ilk dikkatini çektiği zaman olduğu kişi olmadığını, artık daha özgüvenle ve daha “kendi” olarak konuşabildiğini söylüyor: “İstediğim gibi giyinirim, istediğim gibi görünürüm, sevdiğim müziği dinlerim, istediğim gibi dansederim, istediğimle tanışırım, canım ne çekiyorsa onu yerim. İstediğimi severim, hoşlandığımı öğerim ve hayallerimi gerçekleştiririm. Artık dürüstçe ve gerçekten kendim olmaktan korkmuyorum. Ben spiritüel bir varlığım, dindar biri değil” diyor ve #genderqueer #pansexual diye etiketliyor!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s