LAFW’in En Ses Getiren Mankeni Marco Marco’nun Podyumunda: Dexter Mayfıeld

Toplumsal cinsiyet algılarına haddini bildiren podyumlarıyla ünlü Marco Marco’nun LAFW’teki defilesinde bir manken, interneti kırdı.

wpid-2015-10-23_15_23_27.gif

Aslen dansçı olan Dexter Mayfield, kendisini podyum konusunda çekingen hissederken, tam podyuma çıkmadan önce tasarımcı Marco’yla konuştuğunu ve “Fuck it!*” deyip bütün enerjisini adadığını söylüyor. “Daha önce hissettiğim hiçbir şeye benzemiyordu”

“Profesyonel bir dansçı olarak, zaten bir dansçının sahip olması gerektiği düşünülen tipik görünüme sahip olmamanın baskısına aşinayım” diyor. “o yüzden mankenliğe soyunmak ve podyumda yürümek baskıyı daha da arttırdı.”

Defilenin tamamı için:

Dexter için küçük, body positivity** için büyük bir adım! Komedyen Sam Kalidi, Dexter’ın yürüyüşünün üzerine Christina Aguilera’nın “Beautiful”unu yerleştirmiş, pek şükela olmuş…


*siktir et, salla gitsin

**body positivity, toplumun ideallerine uymayan bedenlere yönelik ayrımcılıklara karşı duran, hazır sunulmuş güzellik algılarımızı yıkmaya yönelik bir akım. Bir süredir bu konuda bir şeyler yazmak istiyorum, ancak terime uygun türkçe karşılık bulamıyorum. fikri olan beri gele!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s