Yasmina Rossi, Bembeyaz Saçlı Bir Model!

ea4d7da5782c4b278f3295102ca8ffde.jpg.700x0_q85_autocrop_crop-smart_upscale
Yasmina Rossi

Son günlerde 59 yaşındaki bembeyaz saçlı manken Yasmina Rossi, internet sitelerinin birbiri ardına yaptığı haberlerle tekrar gündeme taşındı. Bir özellikleri haricinde moda endüstrisinin bütün güzellik standartlarına uyan kişilerin “modanın yüzünü değiştiriyor!!!” şeklinde lanse esilmesine ihtiyatla yaklaşılması gerektiğini düşünmekle beraber, bu yönde atılan adımlar hoşuma gidiyor tabi. Hem gerçekten fotoğraflarının sık sık karşıma çıkmasından şikayet edemeyeceğim kadar hoş bir insan Yasmina.

585d2eeb4fa44ceb9279ac79159c3c45.jpg.700x0_q85_autocrop_crop-smart_upscale

Kendisi hakkında yapılan haberlerde beni işkillendiren nokta, çoğunun başlığında Yasmina’nın “büyükanne” oluşunun vurgulanmış olması, üstelik yazının içeriğinde bir kere bile geçmiyorken!

azsekerli.com
azsekerli.com
boredpanda.com
boredpanda.com
designtaxi.com
designtaxi.com
nextshark.com
nextshark.com

Başlık dışında bir yerde geçmiyor oluşu, bunun haber açısından bir önem taşımadığını, sadece ŞOK faktörü olarak kullanıldığını açıkça gözler önüne seriyor. Kadınların mesleki başarılarına dair haberlerde bile “anne” ve “büyükanne” olarak anılmalarına alerjim, anne veya büyükanne olmanın değerini küçümsediğimden asla değil (hayatımdaki en önemli iki insan), bir kadın olarak değerlerinin sadece bunlara indirgemesine karşı olmamdan!

Peki Yasmina’nın nesinden bahsedelim? 1955’te Fransa’da doğan Rossi, Korsika adasında büyümüş. Mankenliğe başlama yaşı, çoğu mankenin emekliye ayrıldığı yaşlar olan 20’li yaşların sonlarına denk geliyor, başlama sebebi ise çekingen kabuğundan sıyrılmak için kendisini zorlamak istemesi! Rossi’nin imzası olan gümüşi saçları ise aslında yaşının belirtisi bile değil, 12 yaşında saçları beyazlamaya başlayan Yasmina’nın saçları, 20’sine vardığında çoktan kırçıllı beyaz rengine kavuşmuş bile…

Yasmina Rossi

448510bd9df1476390372c408b9a2561.jpg.700x0_q85_autocrop_crop-smart_upscale


Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s%d blogcu bunu beğendi: