Cara Delevingne Modelliği Bırakıyor: Nedenine İnanmakta Hiç Zorlanmayacaksınız!

Cara Delevingne modelliği bırakıyor, ve nedeni moda sektörünün gerçekdışı güzellik standartlarının ta kendisi.

tumblr_mes8ymvMAq1qhtdsto1_500

Cara Delevingne modelliği bırakacağını (kesin, hakikaten) açıkladı! Ki bu son yılların tartışılmaz gözdesi, moda sektöründeki herkesin kapısında sıraya girdiği, tonlarca markanın yüzü olan Cara. Kalbi taştan olmayan herkes gibi ben de gönlümü azıcık ucundan ona kaptırmış olduğumdan bu habere üzülür gibi oldum. Ama hemen arkasından sebebini okuyunca üzülemedim:

Modellik mesleğinin gerçekdışı güzellik standartları ve kendisine yüklenen beklentiler onu çok yormuş, kendisinden ve bedeninden nefret edecek hale getirmiş.

download (2)“Sedef hastalığı filan geçirdikten sonra artık moda işleri yapmıyorum. Bir noktadan sonra modellik beni biraz boş hissettirdi. Bir insan olarak kendimi geliştirmeme hiç mahal vermedi. Ve sanki ne kadar genç olduğumu unutmuştum… Kendimi o kadar yaşlı hissediyordum ki…”

tumblr_nss0eapbG31uz0xxto1_500“Aylarca tetikte bir halde yaşadım. Sürekli gergindim. Bu aynı zamanda psikolojik bir mesele çünkü bir kere kendinden, bedeninden ve görünümünden nefret edersen, durum gittikçe daha kötüleşiyor.”

tumblr_mdsznb3Soa1rnihhao1_500“Ben biraz feministim ve bu beni hasta ediyor […] Çok korkunç ve iğrenç bir şey. Bu işe çok gençken başlıyorsun ve maruz kaldıkların… hiç de harika değil.”

Cara işi bırakınca moda sektörü daha mı iyi olacak? Hayır. Cara daha iyi olacak.

raw

Ve bırakma sebebini bu denli dürüstçe ifade ettiği için onu seven ve kendine örnek alan bir yığın genç daha iyi olacak. Belki moda sektörünü de sarsar en popüler modelinin bu ifadeleri… Belki. Biraz.

tumblr_n0boq22efi1sodhulo1_r1_500


Çeviriler bana aittir. Buradan.


KoModa Ejderi (WP) | Facebook | Twitter | Tumblr | Instagram

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s