Kendin Kes Kendin Boya: Saçlarım (ve Manic Panic)

New York’ta geçirdiğim iki sene boyunca, yıllarca uzaktan görüp, beğenip, özenip, kıskançlıktan çatlayıp da ulaşamadığım Manic Panic markasına da ulaşmanın etkisiyle saçım sırasıyla yeşil, civciv sarısı, pembe ve mavi oldu.

Benim şöyle bir özelliğim var: 10 yılı aşkın süredir saçımı kendim kesiyorum, boyayı ise bir tek ilk kez yeşile boyatırken kuaförde yaptırdım, o da lise mezuniyetimdi, o da senelerden 2007 idi, demek ki en son kuaföre gidişimin üzerinden 8 sene geçmiş vay anasını sayın seyirciler (hesabı yazarken yaptım da şokuma canlı olarak tanık olabiliyorsunuz).

Saçım koyu sarı olduğu için koyu olan renkleri, rengini açmadan uygulayabildim. Böyle yapınca renk parlaklığından biraz kaybediyor ve biraz daha koyu bir sonuç elde ediyorsunuz ama benim hoşuma gidiyor öyle… Yalnız saçı açmamanın şöyle bir dezavantajı var, saç rengini açma süreci saçı az da olsa kurutarak renkleri daha iyi emebilecek, daha gözenekli bir kıvama getirdiğinden rengin kalıcılığına yarıyor, aksi takdirde hele benimki gibi ince telli saçlardan o renk çabucak uçup gidiyor… Tabii rengin uçması da her zaman kötü bir şey değil, wpid-2015-08-01-08.34.12-1.jpg.jpegben mesela yeşilimi azıcık akmış severim, saçımın doğal rengiyle birleşince ortaya tuhaf şekilde doğal duran bir yeşil saç rengi çıkıyor… Yeşilin az akmış halini yukarıdaki dünya tatlısı fotoğrafımda, taze halini ise yanda görebilirsiniz.

Boyayı kendim yapmanın bir zararını görmedim. Tarakla saça yedirmeyi zor bulduğum için genellikle plastik eldivenleri kutuya daldırıp öyle uyguluyorum. Eh, yani sağa sola bulaşıyor tabii, hele ilk yıkamada banyonuz mesela benim gibi yeşile boyadıysanız uzaylı katliami gibi görünebiliyor ama bir çamaşır suyuna bakıyor. Sonra bir de üzerinizdeki kıyafetti havluydu bunlar boyanır, ilk başta biraz kıyafetlere yastığa filan çıkabilir ama bunlar en basit yıkamayla tamamen temizleniyor, kaç sefer boyadım saçı bu markadan asla lekelenen kıyafetim olmadı.

Tabii zamanlar artık ben gitmeden önceki gibi değil azizim (iki yıl yani), birileri getirmiş gözümün bebeği markayı buralara. Belki başka seçenekler de vardır ama ben instagramda gezinirken Manic Panic Türkiye’nin sayfasına denk geldim, kendilerinden henüz alış-veriş yapma fırsatı bulamadım ama dolar fiyatları düşünülürse sitelerindeki fiyatlar oldukça mantıklı…

Not: Manic Panic’le de Manic Panic Türkiye’yle de bir ilgim alakam yok, markayı seviyorum, siteyi de gördüm beğendim koyayım dedim. Daha önce 25 tl’lik yerli bir markayla da yeşile boyayıp gayet de memnun kalmıştım, adını bulamadım bulursam onu da eklerim…

Not 2: Mavili fotoğrafımdaki geçici dövme tatt.ly marka. Onu da buradan bulabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s